7 kroków do zbudowania wymarzonego domu

Niezależnie od tego, czy budujesz nową, czy odnawiasz istniejącą strukturę, tworzenie nowego domu to podróż polegająca na odkryciu, kim jesteś, czego chcesz, jak chcesz żyć i gdzie chcesz być. To szansa, abyś określił swój stosunek do świata, rodziny i siebie. Stworzenie domu to coś więcej niż budowanie „3 sypialni, 2,5 łazienek”. To o wiele więcej niż suma kilku części.

Podobnie jak w przypadku każdej podróży, będziesz chciał przeprowadzić badania i zaplanować podróż. Będziesz chciał wiedzieć, jaki powinien być efekt końcowy i ile to będzie kosztować. I chociaż bez wątpienia będziesz w stanie pójść sam, doświadczony przewodnik pokaże Ci drogę, która prawdopodobnie będzie oznaczać bardziej przyjemną, wzbogacającą i ogólnie lepszą podróż.

Spójrzmy na kroki, w porządku chronologicznym, związane z tworzeniem domu.

Pamiętaj, co powiedział kiedyś architekt Charles Moore: „Jeśli dbasz o to, po prostu to robisz. Łączysz dobra i pułapki swojego życia ze swoimi marzeniami, aby stworzyć miejsce, które jest wyjątkowe dla ciebie. Kluczowym składnikiem jest troska, opieka za sposób budowania domu i kształt, jaki nadaje ono waszemu życiu ”.

1. Ustaw cele. Stworzenie nowego domu dla siebie polega na wyznaczaniu celów i podejmowaniu kroków w celu ich osiągnięcia. Będziesz chciał ustalić odpowiedzi na wiele pytań, abyś mógł ustawić te cele.

Wyznaczanie celów wymaga spełnienia zarówno czynności lewej, jak i prawej mózgu. Zatem twoja lista celów będzie obejmować dwie strony: praktyczną stronę z mięsem i ziemniakami oraz emocjonalną stronę z lodami i ciastami. Każda jest ważna i każda musi zostać rozpoznana, aby wynik końcowy odzwierciedlał całość.

Nawiasem mówiąc, określenie celów jest tym, co architekci nazywają programem. Więc kiedy twój architekt mówi „program”, po prostu pomyśl o „celach”.

2. Ustal budżet. Podczas gdy budżet powinien zawierać się w każdym wyznaczeniu celu, jest to tak ważny element, że jest tu uwzględniony jako osobne zadanie. Budując budżet, oczywiście zaczniesz od tego, na co Cię stać, i jak koszt twojego domu pasuje do twoich ogólnych planów na przyszłość. Kiedy będziesz gotów przejść do szczegółów, uwzględnij wszystko, co wejdzie do projektu: koszt gruntu, lokalne opłaty i podatki, opłaty projektowe i inżynieryjne, budowę nie tylko domu, ale krajobrazu, a także meble i dekoracje .

I nie zapomnij o zdrowym ryzyku. Jak w przypadku każdego złożonego projektu, coś się wydarzy, a droga z punktu A do punktu B będzie miała objazd lub dwa. Upewnij się, że te małe poboczne wycieczki nie wyślą cię ponad krawędź.