Typowe błędy układu pokoju, których należy unikać

Niezależnie od tego, czy masz rozszerzenie, czy szukasz lepszych rozwiązań do przechowywania, upewnij się, że plan piętra maksymalnie wykorzystuje potencjał Twojego domu.

Niezależnie od tego, czy przeprowadziłeś się do nowego domu, czy przeszedłeś remont, skuteczne planowanie układu domu pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale pomiary są kluczowe, podobnie jak rozmiar rzeczywistych mebli i to, czy układ będzie pasował do Twojego stylu życia.

Nowy start-up, BetterSpace, ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu wyobrażania sobie naszych domów poprzez spersonalizowane i prostsze korzystanie z Internetu. Chcąc zmniejszyć wysokie opłaty dla architektów i długie czasy realizacji, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, BetterSpace zapewnia dostosowane projekty, układy od rekomendacji mebli do planów podłóg 3D, wszystko w stałej cenie i dostarczane niemal z dnia na dzień.

1. Niedopasowanie planu piętra i stylu życia

Twój styl życia jest największym czynnikiem, który powinien wpłynąć na układ nowego domu. Na przykład, jeśli regularnie gościsz gości - nie umieszczaj toalety dla gości na innym piętrze lub w rodzinnej łazience. Jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, upewnij się, że jest łatwo dostępna z salonu, a nie przez prywatną przestrzeń, taką jak sypialnia, pomieszczenie gospodarcze lub biuro domowe.

2. Forma a funkcja

Plan może wyglądać idealnie na papierze, ale błędy mogą stać się widoczne dopiero po wprowadzeniu się. Na przykład umieszczenie kuchni zbyt daleko od wejścia z przodu lub z boku oznacza, że ​​będziesz musiał nieść ciężkie artykuły spożywcze daleko przez dom. Aby mieć pewność, że układ działa dobrze, spróbuj wyobrazić sobie codzienne czynności w nowej przestrzeni, podkreślając wszelkie potencjalne wyzwania funkcjonalne.

3. Nie zastanawianie się, jak wykorzystujesz swoją przestrzeń

Nawet jeśli Twój układ jest funkcjonalny, nie zwracanie wystarczającej uwagi na sposób korzystania z przestrzeni może prowadzić do negatywnych wrażeń. Na przykład umieszczenie przejścia z salonu do kuchni między sofą a telewizorem stworzy przeszkodę podczas oglądania programów.

4. Słaba alokacja przestrzeni

Nawet w większym domu kilka centymetrów zmarnowanych w jednym obszarze może mieć znaczącą różnicę w innym miejscu. Korytarze są tego dobrym przykładem. Chociaż mogą być atrakcyjne, a także konieczne, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe, należy je ograniczyć do minimum. Oszczędność miejsca stanie się bardzo przydatna w salonie lub sypialni.

5. Zaniedbanie stworzenia wystarczającej ilości pamięci

Zapominanie o podaniu nie tylko odpowiedniej ilości pamięci, ale także odpowiedniego rodzaju pamięci jest częstym i często kosztownym błędem. Żaden architekt ani planista nie wie, co należy przechowywać lepiej niż ty, a rodzaj przechowywania różni się w zależności od stylu życia. Może być konieczne przechowywanie rowerów przy wejściu lub zabawek dla dzieci w salonie, więc udział w procesie planowania przechowywania jest niezbędny. Odpowiednie miejsce do przechowywania jest bezcenne, pomoże ci uniknąć bałaganu, co oznacza bardziej zorganizowaną, bezpieczniejszą i spokojniejszą przestrzeń.